Pred letom, pretože vtedy ešte nie je koža vystavená dlhší čas žiareniu a znamienka sú v pokojovom stave. Slnko ich vždy vydráždi, a preto po lete vyzerajú agresívnejšie, ako v skutočnosti sú.
Určite nie. Je to zbytočné zaťažovanie organizmu.
Rozhodne ten najvyšší, aby ste zabránili nárazovému spáleniu. Po pár dňoch je možné faktor o trochu znížiť. Zlaté pravidlo nevystavovať sa slnku od jedenástej do sedemnástej hodiny stále platí.
Treba myslieť na to, že ochranné krémy, ktoré nespotrebujeme, je vhodné držať v chlade, neprehrievať ich, aby nedošlo k zníženiu ich kvality. Určite ich netreba používať viacero sezón po sebe, pretože rastie riziko, že človek nebude mať adekvátnu ochranu.
Platí pravidlo, že ak natrieme na seba nepriehľadnú vrstvu krému, vtedy nás chráni ten faktor, ktorý je napísaný na balení. Krém však väčšinou rozotrieme do stratena a tým získame asi päťdesiat percent ochrany. Z faktora 50 sa tak stane 25, z 15 nie je prakticky nič!
Namočená bavlna okamžite stráca ochrannú funkciu, dochádza ešte k znásobovaniu žiarenia lomom. Treba si radšej zaobstarať tričká z vodovzdorného materiálu, ktoré majú aj vysoký ochranný faktor.
Áno. Tieto zložky môžu vyvolať neželanú toxickú reakciu a pigmentácie. Aj voňavky robia našu kožu citlivejšou.
Slnečné žiarenie je jedným z faktorov, ktoré provokujú prejavy herpesu. Najlepšou ochranou je tyčinka s UV faktorom, ktorou si treba potierať pery aj ich okolie. Pri častých prejavoch herpesu treba dlhodobo užívať antivirotiká.
Ak sa koža upokojí, je to možné, ale treba dávať pozor, aby ste sa opakovane nespálili. Pre telo je to totiž veľká rana a riziko, ktoré vzniká z UVA a UVB žiarenia, je ešte znásobené.
Veľký význam to nemá.